Elhúzza előtted a mézesmadzagot a világelső, aztán leüt a pályáról

A női világelső japán Oszaka Naomi már másodjára játszott olyan meccset a francia nyílt teniszbajnokságon, ahol az utolsó pillanatban fordította javára a találkozót.

Először kedden mutatta meg, hogy nincs elveszett meccs, amikor az első fordulóban úgy győzte le Anna Schmiedlovát, hogy az esélytelenebb szlovák 6:0, 5:4-nél a mérkőzésért adogathatott.

Ezek után szerdán már egy volt világelső ellen kellett bizonyítania Viktorija Azarenka személyében. A fehérorosz azonban hasonlóan járt, mindt Schmiedlova,a megnyert első játszmát követően a másodikban brékelőnye volt (4:2) már, amikor Oszaka megrázta magát és fordított a 2 óra 56 perces összecsapáson.

A harmadik fordulóban a cseh Katerina Siniakova (42.) lesz a japán játékos ellenfele.