Semenya még nyert egy versenyt, mielőtt gyógyszereznie kéne magát

Az olimpiai és világbajnok dél-afrikai Caster Semenya óriási fölénnyel, 1:54.98-cal nyerte a női 800 métert az alétikai Gyémánt Liga-sorozat idei első állomásán, Dohában – a második helyezett Francine Niyonsaba 1:57.75-tel ért célba.

Ez az utolsó olyan verseny, amelyen Semenya és a hozzá hasonlóan férfias középtávfutónők rajthoz állhatnak ezen a távon anélkül, hogy mesterségesen csökkentenék a nemzetközi szövetség által túl magasnak tartott tesztoszteronszintjüket.

Döntöttek a férfias futónőkről, Semenyáéknak gyógyszert kell szedniük
Ha ott akarnak lenni a vébén, akkor már a jövő héten el is kell kezdeniük a kezeléseket az érintett sportolóknak.

A nyolcmillió dollár összdíjazású Gyémánt Ligában – amely 12 állomás után két döntővel zárul – 32 számban harcolnak az atléták a fináléba jutásért és a fődíjért. A számok győztesei – az idei versenynaptár sajátossága miatt – rendhagyó módon nem csupán az 50-50 ezer dolláros fődíjjal és egy-egy gyémánttal gazdagodnak, hanem kvalifikációt nyernek az ez évi, szintén Dohában rendezendő szabadtéri világbajnokságra is, mivel az év fő versenye a megszokott augusztusi időpont helyett szeptember végén kezdődik.