Csoportutolsó a hokiválogatott a vb első napján

A házigazda kazah válogatott 3-2-re legyőzte a szlovén együttest a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokság hétfői nyitónapján.

A hazai jégen játszó hazaiak aktívan kezdték a mérkőzést, már a negyedik percben vezetést szereztek, a harmad közepére pedig már 2-0 állt a Barisz Aréna közepén lévő óriáskivetítőn. A szünet előtt aztán háromra nőtt a kazahok előnye. A második húsz perc elején tovább nyomtak a házigazdák, a szlovén csapat többször is beszorult saját harmadába.

A kissé visszafogottabb tempójú záró felvonásban nem született gól, így kazah sikert hozott a nyitónap utolsó meccse. A szlovénokkal pénteken, míg a kazahokkal a torna vasárnapi zárómérkőzésén találkozik a magyar válogatott.

A torna első két helyezettje játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.