Sport lineup
WASHINGTON, DC - APRIL 24: Brock McGinn #23 of the Carolina Hurricanes scores the game winning goal against Braden Holtby #70 of the Washington Capitals at 11:05 of the second overime period in Game Seven of the Eastern Conference First Round during the 2019 NHL Stanley Cup Playoffs at the Capital One Arena on April 24, 2019 in Washington, DC. The Hurricanes defeated the Capitals 4-3 in the second overtime period to move on to Round Two of the Stanley Cup playoffs. (Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Őrült mérkőzésen esett ki a címvédő az NHL rájátszásából

A Carolina Hurricanes szerdán kétszeri hosszabbítás után nyerte meg a címvédő Washington Capitals elleni párharcának hetedik, mindent eldöntő mérkőzését, amivel utolsó csapatként jutott a főcsoport-elődöntőkbe az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) rájátszásában.

Pedig parádésan kezdtek a vendégek, kicsit több mint hat perc után már 2-0-ra vezetett a Capitals, két gyönyörű gólnak hála. A második harmadra megemberelte magát a Canes, de két góljával is csak 3-2-re tudott feljönni, végül az utolsó játékrészben az egyenlítés is összejött. Az elképesztően fordulatos meccset végül mégis a hazaiak húzták be, így 4-3-as összesítéssel a Carolina jutott tovább.

Az elődöntőben az a New York Islanders lesz a Hurricanes ellenfele, amely vesztett mérkőzés nélkül ütötte ki a Pittsburgh Penguinst.