Ízekre szedte a Bukarestet a Fradi

A Ferencváros házigazdaként magabiztosan nyert a román Steaua Bucuresti ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, így az utolsó játéknap eredményeitől függetlenül biztosította helyét a nyolcas döntőben, írja az MTI.

Varga Zsolt vezetőedző együttese számára egyszerű volt a feladat: győznie kellett a biztos továbbjutáshoz, erre pedig jó esélye volt, hiszen Bukarestben 9-6-ra győzött. A döntetlennel zárult első negyed után egy 5-0-s sorozattal elhúzott a magyar bajnokcsapat, és bár a vendégek a harmadik játékrészben sorozatban három gólt szerezve visszazárkóztak, a továbbiakban már egyszer sem találtak a hálóba.

A Szolnok hazai környezetben 6-6-os döntetlent játszott az olasz BPM Sport Management együttesével, ezzel eldőlt, hogy a sorozat 2017-es magyar győztese nem lesz ott a nyolcas döntőben

Eredmények Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló:

A csoport:

FTC-Telekom Waterpolo – Steaua Bucuresti (román) 12-4 (1-1, 5-0, 4-3, 2-0)
a Ferencváros gólszerzői: Mitrovic, Younger, Kállay, Jaksic 2-2, Vámos, Pohl, Sedlmayer, Nikic 1-1