Visszavonultatták a tragikus balesetben elhunyt MotoGP-világbajnok rajtszámát

Hivatalosan is visszavonultatták a 2006-os MotoGP-világbajnok Nicky Hayden rajtszámát az austini Amerikai Nagydíj pénteki napján. A 2017 tavaszánl, 35 évesen tragikus kerékpárbalesetben elhunyt klasszis után senki nem használhatja többet a 69-es számot a legjobbak között.

Köszönjük mindenkinek, aki eljött. Nicky imádta a MotoGP-t, mert rengeteg jó ember dogozik a sorozatért. Nicky nagyon sikeres volt a pályán, ám szerintem egyetérthetünk abban, hogy a pályán kívül is nagy befolyással volt sokak életére. Erre nagyon büszkék vagyunk. A 69-es szám nagyon fontos a családunkban, édesapánk is, majd sorban a testvérek és a családtagok is. Nicky hozta magával a MotoGP-be, és óriási megtiszteltetés nekünk, hogy most visszavonultatják

– mondta az eseményen Hayden testvére, Tommy.

Nicky Hayden pályafutása alatt 218 MotoGP-futamon állt rajthoz, ahol háromszor nyert és 28-szor végzett a dobogón.

Kiemelt fotó: Getty Images