Hosszú Katinka előbb oktatta a mezőnyt, majd holtversenyben lett aranyérmes

Finnország, Norvégia és Svédország közösen rendez egy három állomásos úszóversenyt, melynek az első, helsinki fordulójában Hosszú Katinka összesen hat aranyat és két bronzérmet nyert. A második fordulóban Bergen a helyszín, három napig zajlanak majd a küzdelmek.

A pénteki nyitónapon Hosszú három döntőt úszott:

• az első 400 vegyesen volt, 4:35.51-es idővel nyert meg, döbbenetes fölénnyel, majdnem 20 másodpercet adott a másodiknak (ennél csak ő maga úszott jobbat idén: két hete Marseille-ben 4:33.83-as idővel győzött);
  • ezt követte az 50 hát fináléja, itt harmadikként csapott célba 28.93-mal;
  • harmadjára pedig 200 pillangón tempózott, melyen Franziska Hentkével csatázott nagyot, és végül mindketten 2:08.08-at úsztak.

Hosszú eddig ahény számban elindult, mindegyikben érmet szerzett. Szombaton és vasárnap növelheti tovább a dobogós helyezései számát.