Valentino Rossi: Úgy mentem, mint fiatalon, és nagyon élveztem

Marc Márquez megdöbbentő fölénnyel nyerte meg a MotoGP Argentin Nagydíját, a spanyol elől azonban ellopta a show-t Valentino Rossi, aki óriásit csatázott Andrea Doviziosóval, majd az utolsó körben meg is előzte riválisát, így a második lett. A 40 éves Doktor a versenyről azt mondta, nagyon boldog, mert már rég állhatott fel a dobogóra.

Úgy mentem, mint fiatalon, és nagyon élveztem. Arra számította, hogy lesz némi sebességbeli előnyöm Dovihoz képest, de nem, úgyhogy mögötte maradtam és a megfelelő pillanatra vágytam. Volt a pályának két-hérom pontja, ahol gyorsabb voltam, az utolsó körben így meg tudtam előzni és most nem is jött tőle az a híres visszavágás

értékelt Rossi.

Valentino Rossi 23 éve debütált a világbajnokságon, akkor még a 125 köbcentiméteres mezőnyben. Ő az egyetlen, aki négy különböző géposztályban is világbajnok tudott lenni, a MotoGP-ben hatszoros világbajnok. Jelenleg a harmadik az összetettben, de még csak két futam ment le, a katari idénynyitón az ötödik lett.