Szabó sem számított rá, hogy a világ idei legjobbjával veri Milákékat

Nem kis meglepetést hozott az úszók országos bajnokságának zárónapja, az 50 pillangón győztes Szabó Szebasztián ugyanis parádés rajtja után a 100 pillangót is megnyerte, megelőzve Milák Kristófot és Cseh Lászlót is. A vajdasági Szabó 51.34-es ideje ráadásul a világ idei legjobbja is volt.

Tudtam az ötven után, hogy van esélyem megnyerni a százat is, de ezt az időt tényleg nem vártam. Nagyon örülök, az volt a cél, hogy Tokióra a szintet megússzam, és hogy ezzel az számmal szépen lezárjam ezt az ob-t

– mondta a győri színekben versenyző Szabó Szebasztián az úszószövetség közleménye szerint.

Győzelme ellenére a világbajnokságon a Milák, Cseh kettős indul majd, a szerb-magyar kettős állampolgár Szabó ugyanis az MTI tudósítása szerint jelenleg nem versenyezhet magyar színekben.

Cseh László  a 20. ob-ján szerepelt most, újabb hat érmet nyert a négy nap során, amivel 159 nagymedencés ob-medáliánál tart, amiből 111 arany. Milák Kristóf öt egyéni számban indult, és mind az ötben érmes lett: két arannyal, két ezüsttel és egy bronzzal zárta az ob-t.

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt