Nagy csatában, Keszthelyi-parádéval bronzérmes a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott bronzérmet nyert az Európa Kupa Torinóban zajló hatos döntőjében: Bíró Attila együttese a vasárnapi helyosztón két góllal, 13-11-re győzte le a házigazda olasz csapatot. A mérkőzés legjobbja a féltucat gólt szerző Keszthelyi Rita volt, írja az MTI.

A vasárnapi bronzcsata gólfesztivállal kezdődött, tíz találat esett az első negyedben. A következő játékrész Keszthelyiről szólt, a magyar válogatott csapatkapitányának három góljára csak eggyel tudtak válaszolni a vendéglátók.

A harmadik negyedben az olaszok egyenlítettek, de a zárófelvonásban a magyar csapat sikerrel őrizte ismét megszerzett előnyét, s végül két góllal diadalmaskodott.

Az Európa Kupából az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

Eredmény – Európa Kupa, bronzmérkőzés

Magyarország-Olaszország 13-11 (5-5, 3-1, 2-3, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 6, Gurisatti 2, Parkes, Szücs, Gyöngyössy, Szilágyi, Illés 1-1

Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor