Federer elképesztő, Miamiban is döntőbe jutott

Roger Federer 37 évesen sem lassít: zsinórban a második ATP1000-es tornán jutott be a döntőbe. A svájci klasszis a miami elődöntőben azt a Denis Shapovalovot verte, aki még meg sem született akkor, amikor Federer 1999-ben debütált a floridai versenyen.

A svájci az első szettben nem sok esélyt adott ellenfelének, adogatóként mindössze négy labdamenetet veszített el, miközben kétszer is brékelte riválisát, így 36 perc alatt került játszmaelőnybe. A fiatal kanadai a második játékrészben is elveszítette egyszer a szervagémjét, ez pedig összességében a meccsébe került, Federer 6-2, 6-4-gyel jutott be a döntőbe, ahol a címvédő John Isner lesz az ellenfele.

Roger Federer az év első Grand Slamjén ugyan kiesett a negyedik körben, azóta karrierje 100. tornagyőzelmét aratta Dubajban, majd döntőzött Indian Wellsben és most Miamiban is.