INDIAN WELLS, CA - MARCH 07: Timea Babos of Hungary hits a backhand against Yulia Putintseva of Kazakhstan during the ladies singles first round match on day four of the BNP Paribas Open on March 7, 2019 in Indian Wells, California. (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

Babos Tímea meccslabdáról fordított és nyert Miamiban

Babos Tímea bejutott a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójába, miután meccslabdát hárítva legyőzte a svájci Stefanie Vögelét.

A világranglistán 97. rivális a mérkőzés első brékjével 4:2-re meglépett, majd 36 perc alatt játszmaelőnyre tett szert. Babos (105.) a második szettben 3:3 után ismét brékhátrányba került ugyan, de miután 3:5-ös állásnál hárította ellenfele mérkőzéslabdáját, sorozatban négy gémet tudott nyerni, így egyenlített. A döntő játszma Babos elbukott szervagémjével indult, de utána a magyar játékos sorozatban öt játékot megnyert, és a nehézkes hajrát követően végül 2 óra 26 perc alatt győzött.

A két játékos negyedszer mérkőzött meg egymással, Babos harmadszor bizonyult jobbnak. A főtáblára jutáshoz két mérkőzést kell nyerni a selejtezőben, Babos következő ellenfele az észt Kaia Kanepi lesz, aki a világranglistán a 89. helyen áll.