Nem megy Budapesten a magyar teniszezőnőknek

Bondár Anna kedden, Arn Gréta pedig szerdán maradt alul az első fordulóban, így a világ szeme azon a Stollár Fannyn volt, aki párosban legyőzte már egyszer Madison Brengle-t.

Stollár Fanny negyeddöntős párosban Budapesten
Egyesben csak szerdán mutatkozik be, de ugyanazzal a játékossal meccsel majd, mint kedden.

A 28 éves amerikai 1:1-nél elvette a nyolc évvel fiatalabb Stollár adogatását, aki csak 3:4-nél jutott először bréklabdához. Csakhogy mindkét lehetőségét elpuskázta, és a 2017-ben Serena Willamset legyőző Brengle ezt követően fogadóként kihasználta első szettlabdáját. A folytatásban azonnal elvette ellenfele szerváját a magyar játékos, ám Brengle visszabrékelt, sőt 4:1-re is elhúzott, miközben Stollárnak csak felvillanásai voltak.

A magyar teniszező ezután sem találta a ritmust, sok volt a pontatlanság a játékában, ennek ellenére 1:5 után két meccslabdát hárított, és 3:5-re szépített. Brengle a következő szervagémjét már megnyerte, ezzel az 1 óra 25 perces mérkőzést is.

Ezzel egyszersmind “elfogytak” a magyarok egyesben, párosban viszont még éppen Stollár bizonyíthat.