Egy lépésre vagyunk a Nadal-Djokovic döntőtől az Australian Openen

Nisikori Kej feladta a világelső Novak Djokovic elleni negyeddöntőt az Australian Openen.

A rekordot jelentő hetedik melbourne-i címére hajtó szerb játékos 18. találkozójukon 16-odszor verte meg japán ellenfelét, aki előzőleg két ötszettes csatát nyert meg az Australian Openen, az előzőt 5 óra 5 perc alatt.

Az ázsiai teniszező már összesen 14 órát töltött a pályán és a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára. Ezután sem tudott egyenrangú ellenfele lenni Djokovicnak, és 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 14-szeres Grand Slam-bajnok Djokovic ellenfele a négy között a francia Lucas Pouille lesz, akivel még sosem találkozott tétmérkőzésen. Djokovic pályafutása 34. GS-elődöntőjére készülhet. A másik ágon az elődöntőben Rafael Nadal és Sztefanosz Cicipasz találkozik majd.