MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 23:  Novak Djokovic of Serbia plays a backhand in his quarter final match against Kei Nishikori of Japan during day 10 of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 23, 2019 in Melbourne, Australia.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Egy lépésre vagyunk a Nadal-Djokovic döntőtől az Australian Openen

Nisikori Kej feladta a világelső Novak Djokovic elleni negyeddöntőt az Australian Openen.

A rekordot jelentő hetedik melbourne-i címére hajtó szerb játékos 18. találkozójukon 16-odszor verte meg japán ellenfelét, aki előzőleg két ötszettes csatát nyert meg az Australian Openen, az előzőt 5 óra 5 perc alatt.

Az ázsiai teniszező már összesen 14 órát töltött a pályán és a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára. Ezután sem tudott egyenrangú ellenfele lenni Djokovicnak, és 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 14-szeres Grand Slam-bajnok Djokovic ellenfele a négy között a francia Lucas Pouille lesz, akivel még sosem találkozott tétmérkőzésen. Djokovic pályafutása 34. GS-elődöntőjére készülhet. A másik ágon az elődöntőben Rafael Nadal és Sztefanosz Cicipasz találkozik majd.