Babos Tímeának nem indult jól az új év

Babos Tímea nem nagyon bulizhatott szilveszter este, lévén az új esztendő első napját már a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztorna női egyes versenyének első fordulójával kezdte. Sajnos azonban a siker elmaradt, mivel a keddi játéknapon két szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól.

A 20 éves kanadai játékos azonnal elnyerte Babos adogatását 15-re, majd 3:2-ig őrizte előnyét. Ekkor a magyar játékos brékelt 30-ra, majd 30-40-ről hozta a szerváját. A nyolcadik gémet 15-40-ről mentette meg Andreescu, majd 4:4 után összesen három bréklabdához jutott. Sajnos a harmadik eséllyel élni is tudott a kanadai játékos, majd 30-ra hozta következő játékát. A második szett még szorosabban alakult. 5:5-ig mindkét játékos hozta az adogatását, aztán mindkét játékos elveszítette azt, így jöhetett a tie-break. A rövidítésben Babos 0-2-ről 5-3-ra fordított, de Andreescu három labdát nyert zsinórban, 6-5-nél mérkőzéslabdához jutott, majd 6-6 után újra elnyerte ellenfele szerváját. A kanadai játékos saját adogatásával le is zárta a mérkőzést – számolt be a részletekről a babostimea.hu oldal.

Az 1 óra 49 perces mérkőzésen a világranglista 152. helyezettje hét ászt szervált Babosnak (59.). A két játékos másodszor találkozott egymással, 2017 nyarán Torontóban a magyar teniszező 6:4, 6:1-re győzött.

Babos ezzel nem fejezte be a tornát, mert párosban – a német Julia Görges oldalán – hétfőn a negyeddöntőbe jutott, ellenfelük egyelőre nem ismert.