Először használtak videobírót az országos vívó-bajnokságon

Két címvédés történt a vívók országos bajnokságának egyéni versenyeiben: férfi tőrben Dósa Dániel, női kardban pedig Pusztai Liza ismételte meg tavalyi sikerét. Férfi kardban Szilágyi Áron, férfi párbajtőrben Nagy Dávid, női párbajtőrben Muhari Eszter, női tőrben Kreiss Fanni nyert.

A hazai bajnokságon először fordult elő, hogy vitatott helyzeteknél videovisszajátszást alkalmaztak.

Dósa a tőrözők döntőjében egyértelmű esélyesnek számított, mert jelenleg ő a legjobb magyar ebben a fegyvernemben, ráadásul ellenfele a mindössze 15 éves Szemes Gergő volt. Ilyen fiatalon még senki nem vívott férfi döntőt magyar bajnokságon. Az aranyéremért rendezett asszóban Dósa öt tus különbséggel nyert.

Női kardban a két legjobb hazai versenyző, a világbajnoki bronz- és Eb-ezüstérmes Márton Anna vívott az Eb-harmadik Pusztai Lizával. Jó darabig inkább előbbinél volt az előny, 11-11 után viszont Pusztai irányított.

Férfi kardban a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron a negyeddöntőben került össze a tavaly világbajnok Szatmári Andrással, azaz az elmúlt évi finálé nem ismétlődhetett meg. A döntőben egy másik, válogatottbeli csapattársával, Decsi Tamással csapott össze, akit magabiztosan győzött le.

Férfi párbajtőrben rekordnagyságú, 177 fős mezőny indult, női párbajtőrben – amelyben az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emese ezúttal nem versenyzett – 16 éves győztest avattak Muhari személyében.

Szilágyi-Decsi 15-6
A végeredmény: 1. Szilágyi Áron, 2. Decsi Tamás, 3. Péch Miklós és Kossuth Bálint

Pusztai-Márton 15-13
A végeredmény: 1. Pusztai Liza, 2. Márton Anna, 3. Bérczy Dorottya és Záhonyi Petra

Dósa-Szemes 15-10
A végeredmény: 1. Dósa Dániel, 2. Szemes Gergő, 3. Mátyás Bálint és Kiss Dániel Róbert

Kreiss-Kondricz 15-6
A végeredmény: 1. Kreiss Fanni, 2. Kondricz Kata, 3. Zámbó-Gólya Fruzsina és Pásztor Flóra