Budapest, 2018. december 19.
Kállay Márk, az FTC (háttal) és Valics Bence kapus, az Eger (j) játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjában játszott FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger mérkõzésen a Komjádi uszodában 2018. december 19-én.
MTI/Szigetváry Zsolt

Rangadónak indult, kiütés lett a magyar BL-meccsből

A Ferencváros könnyedén, 16-9-re nyert a vendég Eger ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, szerdán.

A találkozót megelőzően a két magyar csapat holtversenyben állt a nyolcas döntőt érő negyedik helyen. A bajnok, vasárnap óta már kupagyőztes Ferencváros háromgólos előnyre tett szert a nyitónegyedben, ez azonban nem csak a támadóknak, hanem a kapuban parádézó Vogel Somának is köszönhető volt. A zöld-fehérek számára ugyanakkor fejtörést okozhatott a találkozó hátralevő részére, hogy Varga Dénes korán begyűjtött két kiállítást.

Az Eger előtt csak egy pillanatra, a harmadik negyed elején csillant fel a reménysugár, ekkor emberelőnyben egy gólra zárkózhatott volna fel, de a fór kimaradt, és sorozatban három ferencvárosi gól következett (11-6), ami gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást.

A nap másik magyar érdekeltségű BL-meccsén a Szolnok kiélezett mérkőzésen 9-9-es döntetlent játszott házigazdaként a címvédő görög Olimpiakosszal.