Rendesen elverte bukaresti ellenfelét az Eger a BL-ben

Az Eger magabiztosan, 13-9-re legyőzte a Steaua Bucuresti együttesét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában, kedden. Dabrowski Norbert csapata szerezte meg a vezetést, és bár a bukaresti együttes a nagyszünetig tartotta magát (5-4), a harmadik negyedben eldöntötte a találkozót az Eger, és magabiztosan nyert.

Az Eger a sorozat nyitókörében 12-7-re kikapott az előző idényben bronzérmes spanyol Barceloneta vendégeként, majd hazai környezetben javított a Dinamo Moszkva ellen. A bukaresti együttes az első két fordulóban egyaránt otthon kapott ki, előbb az olasz Bresciától, majd a Ferencvárostól. Az Eger számára tavaly éppen Bukarestben kezdődött a csoportkör, idegenben 8-3-ra, majd az utolsó fordulóban otthon 12-9-re nyert.

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, A csoport

ZF-Eger – Steaua Bucuresti (román) 13-9 (2-1, 3-3, 5-1, 3-4)

a magyar csapat gólszerzői: Rasovic, Murisic 3-3, Vlahopulosz, Decker Á. 2-2, Hosnyánszky, Gyárfás, Avramovic

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd