Történelmi siker, Szuperkupa-győztes a magyar pólócsapat

2018. 11. 10. 13:18

A LEN Kupa-győztes Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics női vízilabdacsapata megnyerte az Európai Szuperkupát, írja az MTI. Mihók Attila együttese ötméteresek után diadalmaskodott az Euroliga-címvédő orosz Kirisi vendégeként, története során először lett Európa legszuperebb csapata.

Bár a Dunaújvárosé volt a szombati döntő első gólja, a második negyedben fordítottak az oroszok, a harmadik negyedben pedig kétszer is három gól volt a Kirisi előnye. Vissza tudott kapaszkodni innen is a magyar csapat, Vályi Vanda 59 másodperccel a vége előtt egyenlített. Az ötmétereseknél már az újvárosiak voltak jobbak – Kiss Alexandra kétszer is védeni tudott.

Eredmény – Szuperkupa-döntő

Kirisi (orosz) – Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-15 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4, 2-4) – ötméteresekkel.
a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 3, Garda, Menczinger, Vályi 2-2, Ziegler, Mahieu 1-1