A világelsőség is tét a 47. Djokovic-Federer klasszikuson

A svájci Roger Federer legyőzte a japán Nisikori Kejt az 5,4 millió euró (1,7 milliárd forint) összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében, és így a világelsőséget hétfőn visszaszerző szerb Novak Djokoviccal találkozik a fináléba kerülésért.

A harmadik helyen kiemelt svájci sztár az éjszakába nyúló összecsapáson 1 óra 21 perc alatt bizonyult jobbnak Nisikorinál.

Federer 20 éves karrierje során Djokovic ellen vívta a legtöbb meccset, a mostani elődöntő lesz a 47. találkozó kettőjük között, de az elmúlt 33 hónapban csak egyszer játszottak egymás ellen, augusztusban Djokovic 6:4, 6:4-re győzött a cincinnati döntőben.

A múlt alapján 24-22-re Djokovic vezet, 2011 óta a szerb kétszer annyi meccset nyert Federer ellen, mint fordítva (18-9).

Most a világelsőség is tét, mert ha Federer kikap, akkor ő már biztosan nem zárhat a rangsor élén.