Budapest, 2018. október 6.
A késõbbi második helyezett Verrasztó Dávid a 400 méteres vegyesúszás döntõjében az úszó világkupa-sorozat budapesti versenyén a Duna Arénában 2018. október 6-án.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Itt az újabb érem a budapesti világkupán, Verrasztó Dávid második lett 400 vegyesen

Az úszók világkupájának budapesti állomásának szombati zárónapjának első fináléjában rögtön három magyarnak drukkolhattunk, 400 vegyesen Verrasztó Dávid, Grátz Benjámin és Holló Balázs is döntőbe jutott. Idejét tekintve Bernek Péter is ott lehetett volna a legjobb nyolc között, ám ő visszalépett a döntőtől.

Daiya Seto, a szám toronymagas esélyese azonnal az élre állt, de Verrasztó Dávid az első 100 méteren tartotta vele a lépést valamellyest, ám a hátuúszásnál már ledolgozhatatlan előnyre tett szert a japánt. A mellúszásra már egyértelmű volt az első két helyezett, Grátz Benjámin viszont nagyot küzdött a dobogóért, ám ez végül a remekül hajrázó Holló Balázsnak sem sikerült.

Végül Holló az ötödik helyen végzett, míg Grátz a hetedik helyig csúszott vissza.