NEW YORK, NY - AUGUST 28:  Timea Babos of Hungary returns the ball during her women's singles first round match against Daria Kasatkina of Russia on Day Two of the 2018 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on August 28, 2018 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Babos Tímea feladta a meccsét

2018. 09. 23. 10:33

Babos Tímea az első fordulóban búcsúzott egyesben a kínai Vuhanban zajló 2,7 millió dollár (753 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán. A torna honlapja szerint a világranglista 54. helyén álló magyar játékos a harmadik szettben feladta vasárnapi mérkőzését a svéd Rebecca Peterson (56.) ellen.

Az első szettben 5:4-nél a játszmagyőzelemért adogathatott Babos, de nem járt sikerrel, viszont később, a rövidítésben nem adott esélyt ellenfelének (7-0). A selejtezőből a főtáblára került Peterson a második felvonás elején rögtön elvette magyar riválisa adogatását, és bár utóbbinak több lehetősége is adódott, hogy visszaszerezze, ezekkel nem tudott élni (4:6).

A harmadik szett meglehetősen egyoldalúan alakult, és Babos végül 4:1-es hátránynál, 2 óra 37 perc után feladta a meccset.

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán párosban is elindul a kínai tornán. Első kiemeltként az első fordulóban nem kell pályára lépniük, a második körben pedig a Kaitlyn Christian, Sabrina Santamaria amerikai, vagy a Johanna Konta, Csang Suaj brit, kínai duó lesz az ellenfelük.

Fotó: Julian Finney/Getty Images