Timea Babos of Hungary in action during the first round of the 2018 US Open Grand Slam tennis tournament, at Billie Jean King National Tennis Center in Flushing Meadow, New York, USA, August 28th 2018, Photo Rob Prange / SpainDPPI / DPPI

Óriási siker: Babos Tímea döntős a US Openen

2018. 09. 07. 07:11

A US Open elődöntőjében a Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) páros csütörtökről péntekre virradóra, 1 óra 36 perc alatt 6:4, 7:6 (7-4)-re legyőzte a Csang Su-aj, Samantha Stosur (kínai, ausztrál) kettőst.

A tenisz történetében Babos az első magyar, aki a New York-i Grand Slamen fináléba jutott.

A vasárnapi döntőben Ashleigh Barty és Coco Vandeweghe (ausztrál, amerikai) kettős lesz az ellenfél.

Nehéz mérkőzés volt, szerintem most nem játszottuk a legjobb teniszünket. Kifejezetten rosszul szerváltunk, talán ezt valamilyen szinten befolyásolta, hogy fedett pályán volt az elődöntő. A lényeg, hogy az ilyen nehéz meccseken, amikor nem megy annyira, akkor is küzdünk, harcolunk, megpróbálunk megoldást találni. Ez most is sikerült! Szükség is volt erre a küzdésre, hiszen gyorsan 5:6, 0-30 lett, miután a második szettben 5:4-nél a meccsért szerváltunk. De nagyon összeszedtük magunkat a végére. A saját játékunknak kifejezetten örülök és elképesztő, hogy újra Grand Slam-döntőt játszhatok!

– nyilatkozta Babos a honlapján. Az már a meccs előtt eldőlt, hogy Timi nagy fölénnyel vezeti majd a US Open után párosban a világranglistát, mivel a Roland Garroson és Wimbledonban bajnok Barbora Krejčiková – Kateřina Siniaková kettős búcsúzott a legjobb négy között. A magyar teniszezőnő győzelmével még nagyobb előnyre tett szert.

A második elődöntőben a tavaly döntős, ugyancsak amerikai Madison Keys a japán Oszaka Naomival találkozott. A 14. helyen kiemelt Keys a mérkőzés egészében sokat rontott, Oszaka pedig ezt kihasználta, és riválisa adogatását összesen háromszor elvéve, 1 óra 28 perc alatt bejutott a fináléba. A mérkőzés kulcsa az volt, hogy míg a japán játékos négy fogadóesélyéből hármat is kihasznált, amerikai riválisa mind a 13 (!) bréklabdáját kihasználatlanul hagyta.

Az egyesben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams pályafutása 31., Oszaka pedig első GS-fináléjára készülhet. A két játékos eddig egyszer találkozott egymással: idén márciusban, Miamiban – Williams gyermekáldás utáni második tornáján – a későbbi bajnok japán teniszező két szettben győzött.

A döntőt magyar idő szerint szombat este 10 órakor játsszák.

US OPEN (50 560 840 DOLLÁR), KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, ELŐDÖNTŐ, EREDMÉNYEK:

Női páros:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Csang Su-aj, Samantha Stosur (kínai, ausztrál) 6:4, 7:6 (7-4)