BERLIN, GERMANY - AUGUST 12: Lonah Chemtai Salpeter of Israel and Sifan Hassan of the Netherlands compete in women's 5000m race on August 12, 2018 in Berlin, Germany. (Photo by Herbert Kratky/SEPA.Media /Getty Images)

Egy körrel előbb ünnepelt, végül dobogóra sem ért a futó

2018. 08. 13. 06:24

Hihetetlen jelenetsor játszódott le a női 5000 méteres síkfutás döntőjében a berlini atlétikai Európa-bajnokságon. Lonah Chemtai Salpeter ugyanis a második helyen futott, komoly hajrát is indított, majd a kör végén kezébe temette az arcát.

Csakhogy az izraeli versenyző elszámolta magát, még egy kör hátra volt a versenyből.

Mire észbe kapott, a kenyai származású atléta, már jócskán lemaradt, így csak negyedik lett. Később ráadásul ki is zárták Salpetert, mivel a rajtnál a megengedettnél előbb váltott a belső körre.

Noha kellemetlen az egész eset, olyan nagyon nem lehet elkenődve az Eb után, a 10000 méteres távot korábban megnyerte.