Két magyar rekord is megdőlt ugyanazon a versenyen

Az Újvidéken zajló sportlövő Grand Prix-versenyen brillíroztak a magyarok, ugyanis két új csúcs is született:

Péni István a légpuska, Major Veronika pedig a légpisztoly 10 méteres versenyszámában ért el új országos csúcsot

A férfi légpuskások között a selejtezőben 633,9 körrel született új rekord, majd később Péni meg is nyerte a döntőt. Major Veronika 581 körös országos csúccsal másodikként jutott tovább a légpisztolyos selejtezőjében, a fináléban pedig szintén első helyen végzett.

Nem ez volt Major egyetlen első helyezése Újvidéken: a Tátrai Miklós, Major Veronika vegyespáros megnyerte a légpisztoly 10 méteres versenyszámot.