Junior uszonyosúszó Eb:12 érem és egy korosztályos világcsúcs a magyarok mérlege

Egy arany-, négy ezüst- és hét bronzéremmel zárta a magyar junior uszonyosúszó válogatott az Isztambulban megrendezett Európa-bajnokságot. A Nemzeti Versenysport Szövetség szombati tájékoztatása szerint

a 14 tagú magyar küldöttség egyetlen első helyét Szabó Anita szerezte, aki beállította a korosztályos világcsúcsot az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban. Aranyérme mellett további egy ezüst- és két bronzérmet nyert.

A magyarok közül Hamlin Dorothy mind a négy ezüstéremből kivette a részét. Rajtuk kívül egyéniben Lengyeltóti Bence, Kiss Blanka és Stadler Csenge végzett dobogós helyen, míg a váltókkal Kocsis Marcell, Kolonics Milán, Kothencz Petra és Deme Dorka is ünnepelhetett.

Maximálisan elégedettek lehetünk mind a megszerzett érmek számával, az pedig, amilyen képet a csapat mutatott, felülmúlta az előzetes elvárásokat. Dicséretes, hogy sikerült mind a három úszásnemben, uszonyos gyorsúszásban, búvárúszásban és felszíni úszásban is érmet nyerni. Viszont jól látszódtak azok a pontok is, ahol hiányoznak pici hajszálak, hogy a második helyeket aranyéremre lehessen váltani, a negyedik, ötödik, hatodik helyeket pedig dobogós helyekre. Nálunk a műhelyek szintjén kiváló munka zajlik, vannak olyan egyesületek, amelyek rendszeresen világklasszis versenyzőket tudnak kinevelni. Azt gondolom, hogy rendszerszinten viszont van még mit tanulnunk az olyan nemzetektől, amelyek rendre előttünk végeznek vagy nagyon sokat fejlődtek az utóbbi időben

– értékelte az Európa-bajnokság tanulságait Kókai Dávid csapatvezető.

Magyarország az eredménnyel az ötödik helyen zárt az éremtáblázaton.

Lány 400 m uszonyos gyorsúszás: 2. Hamlin Dorothy, 3. Stadler Csenge
4×100 m uszonyos gyorsúszás mix váltó: 2. Magyarország (Kocsis Marcell, Kolonics Milán, Szabó Anita, Hamlin Dorothy)
4×100 m felszíni úszás lány váltó: 3. Magyarország (Kothencz Petra, Deme Dorka, Kiss Blanka, Szabó Anita)