Székesfehérvár, 2018. július 23.
A harmadik helyezett magyar csapat tagjai, Kovács Sarolta (b2) és Demeter Bence (b3), mellettük edzõik, Kállai Ákos (b) és Martinek János (j) az öttusa Európa-bajnokság vegyesváltó versenyének eredményhirdetésén a székesfehérvári Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban 2018. július 23-án.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Magyar bronzzal zárult az öttusa-Eb

2018. 07. 23. 18:22

Bronzérmet nyert a Kovács Sarolta, Demeter Bence páros vegyesváltóban hétfőn, a székesfehérvári öttusa-Európa-bajnokság zárónapján.

A magyarok a 2×100 méteres úszásban 1:57.21 perccel másodikak voltak, vívásban 21 győzelemmel és 15 vereséggel harmadikak, és két szám után is a harmadik helyen álltak. Lovaglásban csak a hetedik legjobb eredményt érték el 268 ponttal, így a kombinált számot – melyben mindkét váltótag 2×800 métert futott és kétszer lőtt – negyedikként kezdték meg. Végül egy helyet előreléptek, 11:08.28 perces – ebben a számban a harmadik legjobb – eredményükkel.

Győzött a két egyéni győztes alkotta francia staféta, az ezüstérmet pedig az olaszok szerezték meg.

Kiemelt fotó: Kovács Tamás/MTI