Kétnapos meccs lett a Djokovic-Nadal elődöntőből

2018. 07. 14. 07:58

Szombaton folytatja a világelső spanyol Rafael Nadal és a szerb Novak Djokovic a második férfi elődöntőt a wimbledoni teniszbajnokságon. A két sztár csatájában Djokovic 2-1-re vezet három játszmát követően.

Pénteken azért nem tudták befejezni az összecsapást, mert előttük a dél-afrikai Kevin Anderson és az amerikai John Isner 6 óra 36 perces mérkőzést játszott, ami minden idők negyedik leghosszabb teniszmeccse volt.

A wimbledoni szabályok szerint helyi idő szerint 23 óráig lehet játszani.

on day eleven of the Wimbledon Lawn Tennis Championships at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 13, 2018 in London, England.
26-24-re nyert döntőszettben, Kevin Anderson a wimbledoni döntős
Minden idők negyedik leghosszabb meccsét játszották, végül a dél-afrikai játékos örülhetett és várhatja a Nadal-Djokovic meccs győztesét.

A második elődöntőben – amely magyar idő szerint 21 óra után kezdődött – jobban kezdett a korábbi világelső, jelenleg 12. helyen kiemelt Djokovic, és egy brékkel játszmaelőnyhöz jutott.

A folytatásban egymás hibáiból élt a két klasszis, ám a szett hajráját a 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal – aki korábban kétszer nyert az All England Tennis Clubban – jobban bírta, és egyenlített.

A háromszoros wimbledoni bajnok szerb a harmadik szett rövidítésében három játszmalabdát hárított, majd 11-9-re nyert, így ő várhatja 2-1-es előnyről a szombati folytatást.

A győztes vasárnap Andersonnal találkozik.

Eredmények, férfiak, elődöntő:

Djokovic (szerb, 12.) – Nadal (spanyol, 2.) 6:4, 3:6, 7:6 (11-9) – félbeszakadt, folytatás szombaton
Anderson (dél-afrikai, 8.) – Isner (amerikai, 9.) 7:6 (8-6), 6:7 (5-7), 6:7 (9-11), 6:4, 26:24