Sport

A világbajnokkal játsszuk az Eb-főpróbát

24.hu
24.hu

2018. 07. 12. 11:48

Märcz Tamás együttese nem Horvátország futballsikerének visszhangját tanulmányozza a helyszínen, de az Eb előtti utolsó felkészülési meccs kapcsán nyilván az is téma lesz.
Korábban a témában:

A férfi vízilabda-válogatott jövő hétfőn Grúzia ellen kezdi meg szereplésé a barcelonai Európa-bajnokságon, előtte azonban még Märcz Tamás együttese vízbe száll Horvátország legjobbjai ellen.

A csapat Zágrábba utazott, ahol csütörtökön edzőmeccset játszik a regnáló világbajnokkal.

Örülök, hogy a világbajnok otthonában játszunk, hiszen az Európa-bajnokság előtt egy kiváló csapat ellen jó alkalom lesz tesztelni magunkat. Ráadásul közös edzésünk is lesz a horvátokkal, szóval igencsak hasznos kiránduláson veszünk részt

– fogalmazott Märcz Tamás a waterpolo.hu oldalon. A férfiak a közös gyakorlás és meccs után hazautaznak, majd vasárnap repülnek az Európa-bajnokságra, ahol az A csoportban Olaszország, Németország  és Grúzia ellen vívhatják ki a továbbjutást.

Vízilabda Európa-bajnokság, 2018. július 14-28., Barcelona:

A magyar férficsapat:

Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Eger), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Eger), Erdélyi Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (Eger), Manhercz Krisztián (FTC), Mezei Tamás (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok)

Az Európa-bajnokság lebonyolítása:

1. forduló – július 16., hétfő
Montenegró-Franciaország, 11:00
Oroszország-Szlovákia, 12:30
Törökország-Görögország, 14:00
Grúzia-Magyarország, 15:30
Horvátország-Hollandia, 17:00
Németország-Olaszország, 18:30
Szerbia-Románia, 20:30
Málta-Spanyolország, 22:15

2. forduló – július 18., szerda
Horvátország-Törökország, 11:00
Németország-Grúzia, 12:30
Románia-Szlovákia, 14:00
Görögország-Hollandia, 15:30
Montenegró-Málta, 17:00
Oroszország-Szerbia, 18:30
Magyarország-Olaszország, 20:30
Spanyolország-Franciaország, 22:00

3. forduló – július 20., péntek
Szerbia-Szlovákia, 11:00
Németország-Magyarország, 12:30
Grúzia-Olaszország, 14:00
Törökország-Hollandia, 15:30
Oroszország-Románia, 17:00
Málta-Franciaország, 18:30
Horvátország-Görögország, 20:30
Montenegró-Spanyolország, 22:00

 A 8 közé jutásért – július 22., vasárnap
A2-C3, 17:00
A3-C2, 18:30

B2-D3, 20:30
B2-D2, 22:00

Negyeddöntő – július 24., kedd
D1-A2/C3, 17:00
B1-A3/C2, 18:30
C1-B2/D3, 20:30
A1-B3/D2, 22:00

Elődöntő – július 26., csütörtök
D1/A2/C3-C1/B2/D2, 20:30
B1/A3/C2-A1/B3/D2, 22:00

Helyosztók – július 28., szombat
A 7. helyért, 16:45
Az 5. helyért, 18:15
A 3. helyért, 20:30
Döntő, 22:15

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.