Olasz ellenfelet kapott a magyar bajnok a BL-selejtezőben

2018. 07. 11. 12:33

Az olasz October Cantú lesz a Szolnoki Olaj ellenfele a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában. A nemzetközi szövetség (FIBA) honlapja szerint a szerdai sorsoláson az is kiderült, hogy a párharc mérkőzéseire szeptember 20-án és 22-én kerül sor. Az első meccset a legutóbbi olasz bajnokságban hetedik Cantú, a visszavágót pedig a magyar bajnok otthonában, a Tiszaligeti Sportcsarnokban játsszák.

A 12 győztes továbbjut a kvalifikáció második körébe (szeptember 25., 27.), ahonnan hat gárda kerül a harmadik fordulóba (szeptember 30., október 2.) és ott csatlakozik hozzájuk hat újonnan érkező csapat.

A selejtezőből a harmadik forduló hat győztese jut fel a BL 32-es főtáblára, melynek küzdelmei november 9-én kezdődnek.

A FIBA 2016-ban hívta életre a Bajnokok Ligáját, amelynek így ez lesz a harmadik szezonja.