SPIELBERG, AUSTRIA - JUNE 30:  Pole position qualifier Valtteri Bottas of Finland and Mercedes GP celebrates in parc ferme during qualifying for the Formula One Grand Prix of Austria at Red Bull Ring on June 30, 2018 in Spielberg, Austria.  (Photo by Charles Coates/Getty Images)

Bottas pályacsúccsal nyert időmérőt Ausztriában

2018. 06. 30. 16:33

A finn Valtteri Bottas nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíj időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A Mercedes 28 éves versenyzője pályacsúccsal harcolta ki a pole pozíciót, amely az idei szezonban az első neki – összességében már ötször rajtolt az első helyről. Érdekesség, hogy tavaly is ő indult a mezőny elejéről Spielbergben, akkor meg is nyerte a futamot.

Bottas mellől csapattársa, a címvédő brit Lewis Hamilton startolhat, míg a harmadik rajtkockát Sebastian Vettel szerezte meg a Ferrari számára, ráadásul mellőle csapattársa, Kimi Räikkönen indul majd. A múlt héten brillírozó Charles Leclercnek többször is meggyűlt a baja a rázókövekkel, többször is megjárta a kavicságyat. Stoffel Vandoorne egyéni csúcsot állított föl: ő az egyetlen pilóta, aki már kilencedjére kiesik az időmérőn, mint csapattársa, Fernando Alonso. A holland már Q1-ben kizúgott, Alonso a Q2-ig húzta.

Az 71 körös osztrák futam vasárnap 15.10-kor kezdődik a Red Bull Ringen.