Megszakadt Federer nagy sorozata

Roger Federer arra készült, hogy a hallei füves pályás tenisztornát tizedjére is megnyerje, azonban ehhez ellenfelének is volt egy-két szava. Borna Coric pedig nem hagyta magát, így aztán 7:6, 3:6,6:2-re kikapott a svájci világelső. Federer pályafutása során először kapott ki Corictól.

A világelső az első szettet rövidítésben 8–6-ra elveszítette, pedig 6–4-nél két játszmalabdája is volt. Ezután azonban összeszedte magát és egyenlített, 4:3 után nem kegyelmezve a horvát ellenfélnek. A döntő játszma újabb fordulatot hozott 2:2-ig volt szoros a játék, utána belehúzott Coric, annyira, hogy csak ő nyert gémet.

A 21 éves horvát ezzel pályafutása második ATP-tornagyőzelmét aratta, 2 óra és 6 perc alatt győzte le az aktuális világelsőt.

Federernek ezzel megszakadt a füves pályás győzelmi sorozata: 20 mérkőzésen át volt veretlen ezen a borításon. Mivel nem sikerült megvédenie a címét Halléban, ezért minden bizonnyal elveszíti a világelsőséget, amelyet ismét Rafael Nadal vesz át.