HALLE, GERMANY - JUNE 24: Roger Federer of Switzerland looks dejected in the final match against Borna Coric of Croatia during day seven of the Gerry Weber Open at Gerry Weber Stadium on June 24, 2018 in Halle, Germany. (Photo by Thomas Starke/Getty Images)

Megszakadt Federer nagy sorozata

2018. 06. 24. 18:00

Roger Federer arra készült, hogy a hallei füves pályás tenisztornát tizedjére is megnyerje, azonban ehhez ellenfelének is volt egy-két szava. Borna Coric pedig nem hagyta magát, így aztán 7:6, 3:6,6:2-re kikapott a svájci világelső. Federer pályafutása során először kapott ki Corictól.

A világelső az első szettet rövidítésben 8–6-ra elveszítette, pedig 6–4-nél két játszmalabdája is volt. Ezután azonban összeszedte magát és egyenlített, 4:3 után nem kegyelmezve a horvát ellenfélnek. A döntő játszma újabb fordulatot hozott 2:2-ig volt szoros a játék, utána belehúzott Coric, annyira, hogy csak ő nyert gémet.

A 21 éves horvát ezzel pályafutása második ATP-tornagyőzelmét aratta, 2 óra és 6 perc alatt győzte le az aktuális világelsőt.

Federernek ezzel megszakadt a füves pályás győzelmi sorozata: 20 mérkőzésen át volt veretlen ezen a borításon. Mivel nem sikerült megvédenie a címét Halléban, ezért minden bizonnyal elveszíti a világelsőséget, amelyet ismét Rafael Nadal vesz át.