Japán váratlanul rágós falat volt a pólóválogatott számára

Döntőt játszhat a világligában a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely 11-9-re verte az elődöntőben Japánt.

A magyar csapat a csoportkörben 14-7-re nyert Japán ellen, ám most nem ment könnyen a dolog, az első negyed után csak 2-1-re vezettünk, de ehhez az is kellett, hogy Kardos Gergely kivédett egy ázsiai ötméterest.

A zónavédekezés helyett a sok úszással tarkított játékot erőltető japánok aztán a második negyedben megleptek minket, négy gólt is szereztek,

ebből hármat akcióból, miközben a magyar csapat nem bírt Tanamura kapussal.

Nálunk Kardos helyett Nagy Viktor érkezett, sikerült is háromra redukálni a kapott gólok számát, miközben elöl beindult a gépezet, összesen hét magyar gól született a harmadik negyedben. Az utolsó negyed 9-8-as magyar vezetésről indult, de Araki egy gyönyörű centergóllal egyenlített.

Innen viszont már csak a magyar válogatott szerzett gólt Bedő és Vámos révén.

A magyar csapat a döntőben a spanyol-montenegrói meccs győztesével játszik.

Eredmény, férfi világliga szuperdöntő (Duna Aréna), elődöntő:

Magyarország – Japán 11-9 (2-1, 0-4, 7-3, 2-1)
gól: Zalánki, Bátori, Vámos, Bedő 2-2, Manhercz, Angyal, Erdélyi 1-1, illetve Araki 3, Okava, Josida 2-2, Adacsi, Inaba 1-1

A nyitóképen Bátori Bence és Angyal Dániel örül egy magyar gólnak. Fotó: Czagány Balázs / MTI