Nyolcadszor magyar bajnok a Szolnoki Olaj

A Szolnoki Olaj kiélezett csatában győzött Szombathelyen a férfi kosárlabda NB I döntőjének hétfői, negyedik mérkőzésén, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és megszerezte fennállása nyolcadik aranyérmét.

A finálé első meccsén, nyolc napja a Szolnok 82-76-ra nyert hazai pályán, majd a Falco egyenlített 76-73-mal az Arena Savariában, a harmadik meccs pedig ismét szolnoki diadalt hozott (89-70). Így Dragan Aleksic 2-1-re vezető együttese annak a tudatában kelt útra, hogy győzelem esetén begyűjtheti nyolcadik bajnok aranyát. A Falco dolgát nehezítette, hogy az előző találkozón fáradásos törést szenvedett a lábában Váradi Benedek, így számára véget ért a szezon.

Az Olaj 1991, 2007, 2011, 2012, 2014, 2015 és 2016 után nyolcadszor lett az NB I bajnoka.

A mérkőzés hőse, Kendrick Perry szerint a találkozó elején nem hozta ki magából a maximumot, de később megtalálta a ritmust.

Az enyém volt az utolsó kosár, de ez a diadal a csapaté, az a legfontosabb, hogy nyertünk

– jelentette ki a lefújás után a légiós.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj 81-83 (26-21, 19-19, 16-20, 20-23)
a legjobb dobók: Govens 26, Borisov 25, Norfleet 9, illetve Perry 20, Milosevic 14, Andric 12, Browning 12, Ford 11

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1, a Szolnok javára.