Kristof Rasovszky of Hungary in action during the Men's 1500m Freestyle Heats of the Swimming events of the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Aquatics Stadium in Rio de Janeiro, Brazil, 12 August 2016. Photo: Lukas Schulze/dpa

Ezúttal nem úsztunk túl eredményesen nyíltvízen

2018. 06. 16. 14:00

A magyar úszás napján Balatonfüreden rendezett világkupa verseny nem sikerült a magyar úszóknak. A férfiak versenyében – amely négy, egyenként 2,5 kilométeres körből állt – a német Floriian Wellbrock szinte végig vezetve, rendkívül magabiztos győzelmet aratott, a második helyen a szám olimpiai és világbajnoka, a holland Ferry Weertman végzett, míg a harmadik a francia Axel Raphael Reymond lett.

A legjobb magyar a 18. helyen célba csapott Huszti Dávid lett, valamint a 19. Székelyi Dániel – aki ínhüvelygyulladással küzdötte végig a viadalt -, így a világkupa és a tavalyi világbajnoki eredményei miatt “védett” Rasovszky Kristóf mellett ők utazhatnak a glasgow-i Európa-bajnokságra.

Utóbbi múlt szombaton Setúbalban világkupa-versenyt nyert, azonban Portugáliában Olasz Annához hasonlóan megbetegedett, egy hete hasmenéssel küszködik, így Balatonfüreden a verseny végére teljesen elkészült az erejével. Ehhez képest jól úszott.

A nőknél Olasz Anna volt védett az Eb szempontjából, végül mellé a 12. helyen célba csapó Novoszáth Melinda és a 16. Sömenek Onon Kata csatlakozott a skóciai kontinensviadalra utazókhoz. A viadalt egy elképesztő hajrával a 25 km-en olimpiai címvédő brazil Ana Marcela Cunha nyerte.

Az egész napos rendezvény keretében 13 órától a Magyar Úszás Napja alkalmából tömegúszó-viadalra kerül sor, 16 órától pedig a magyar utánpótlás-bajnokság zárja a programot Balatonfüreden.