Sport

Kozák és a párosok vitték a prímet a kajak-kenu-Eb-n

Dajka Balázs
Dajka Balázs

újságíró. 2018. 06. 10. 12:05

Korábban a témában:

Bronzéremmel indult a vasárnapi program, a Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István összetételű kajaknégyes a német és a spanyol egység mögött célba az 500 méteres döntőben.

“Bízom benne, hogy sikerül együtt tartani ezt a négyest, ezzel az eredménnyel szerintem bizonyítottunk. A vb-ig lesz időnk összecsiszolódni”

– fogalmazott ezzel kapcsolatban Molnár.

A női K1-es döntőben Kozák Danuta ismét megmutatta a mezőnynek, mire számíthatnak tőle,

1 másodpercet vert a második helyezett fehérorosz Hudzenkára, így a szombati, négyesben aratott győzelme után újabb Eb-arannyal lett gazdagabb.

A női kenupárosok 500 méteres száma immáron olimpiai számnak számít, úgyhogy kifejezetten örömteli, hogy a Balla Virág, Takács Kincső duó megvédte a címét. Balláék rögtön a futam elején az élre álltak, és bár a fehéroroszok a végén zárkóztak, de előzésre már nem volt esélyük.

“Érzékeltük, hogy jönnek mögöttünk a többiek, Kincső mondta is, hogy na még, na még, de nekem már nem volt több na még, majdnem kiesett a lapát a kezemből”

– árulta el Balla. Hozzátette: ez a győzelem más volt, mint a tavalyi, plovdivi, más volt a pálya, és elsősorban fejben dőlt el, hogy sikerült megvédeniük a címüket.

Szintén olimpiai szám a női kajakpárosok 500 méteres versenye, Medveczky Erika és Csipes Tamara sokáig nagyon jól állt, ám a végét jobban bírta a franciák kettőse, így Csipeséknek az ezüst jutott.

“Nem nézelődtünk, nem láttuk a franciákat, lehet, hogy ha mellettük megyünk, akkor máshogy alakul. Ezzel együtt én abszolút kieveztem magam, jelen állás szerint ez egy maximális pálya volt, s ez most ennyire volt elég” – mondta Csipes a futam után.

Férfi K-1-ben Kopasz Bálint 9. lett, a férfi kenupárosok között pedig a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó harcban állt a dobogóért, de végül negyedik lett.

Mozgi Milán és Somorácz Tamás a válogatón nem tudta beverekedni magát a négyesbe, párosban viszont egy Eb-arannyal vigasztalódtak. Nagyon szoros verseny volt, a magyar hajó 13 századdal előzte meg a spanyol és az orosz egységet, amely holtversenyben lett második.

A délelőtti program mérlege: 3 arany, 1 ezüst, 1 bronz.

Eredmények, 500 méteres döntők:

férfiak:
K-1:
1. Josef Dostal (Csehország) 1:36.398 p
2. Oleh Kuharik (Ukrajna) 1:37.333
3. Fernando Pimenta (Portugália) 1:37.393
…9. Kopasz Bálint 1:39.583

K-2:
1. MOZGI MILÁN, SOMORÁCZ TAMÁS 1:27.500 p
2. Marcus Walz, Rodrigo Germade (Spanyolország) és Jurij Posztrigaj, Vaszilij Pogreban (Oroszország) 1:27.630-1:27.630

K-4:
1. Spanyolország (Saul Craviotto, Marcus Walz, Cristian Toro, Rodrigo Germade) 1:18.559 p
2. Németország (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Lemka) 1:18.573
3. MAGYARORSZÁG (Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István) 1:19.939

C-1:
1. Martin Fuksa (Csehország) 1:47.404    p
2. Sebastian Brendel (Németország) 1:47.659
3. Oleg Tarnovszki (Moldova) 1:48.454
…11. (a B döntőben 2.) Kiss Balázs

C-2:
1. Leonid Carp, Victor Mihalachi (Románia) 1:38.165    p
2. Pavel Petrov, Mihail Pavlov (Oroszország) 1:38.945
3. Dmitrij Iancsuk, Tarasz Miscsuk (Ukrajna) 1:38.985
4. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám 1:39.480

nők:
K-1:
1. KOZÁK DANUTA 1:47.742 p
2. Volha Hudzenka (Fehéroroszország) 1:48.762
3. Anna Pulawska (Lengyelország) 1:50.518

K-2:
1. Manon Hostens, Sarah Guyot (Franciaország) 1:39.257 p
2. MEDVECZKY ERIKA, CSIPES TAMARA 1:39.447
3. Jasmine Fritz, Steffi Kriegerstein (Németország) és Hermien Peters, Lize Broekx (Belgium) 1:40.412-1:40.412

C-2:
1. BALLA VIRÁG, DEVECSERINÉ TAKÁCS KINCSŐ 1:55.678 p
2. Nadzseja Makarcsanka, Volha Klimava (Fehéroroszország) 1:56.238
3. Irina Andrejeva, Aleszja Romasenko (Oroszország) 1:56.987

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.