Így írt sporttörténelmet Fucsovics Márton

Ahogy nemrég beszámoltunk, a legjobb magyar férfi teniszező Fucsovics Márton megnyerte élete első ATP-versenyét Genfben, miután két sima szettben lemosta a német Peter Gojowczkyt. Ezzel egy 1982 óta tartó átkot tört meg, ugyanis 36 éve, Taróczy Balázs volt az utolsó férfi teniszezőnk, aki a legjobbak között tornát tudott nyerni.

Fucsovics Márton lemosta ellenfelét a genfi döntőben
A magyar játékos parádézott élete első ATP-döntőjében, és bekerült a világ 50 legjobbja közé.

A Magyar Tenisz Szövetség Facebook-oldalán fent van a győztes pontot. Ez bizony sporttörténelem a javából.

FUCSOVICS MARCI MEGNYERTE A GENFI VERSENYT!!!!

MEGVAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!Fucsovics Marci 1982 óta az első magyar ATP tornagyőztes!!!! 62 62-re verte Peter Gojowczykot a genfi döntőben!!!!!!FANTASZTIKUS VAGY MARCIIII!!!!!

Közzétette: Hungarian Tennis – 2018. május 26.

A 26 éves klasszis a mérkőzés után meghatódottan beszélt az elmúlt évek nehézségeiről.

Gratulálok Peternek, akinek remek idénye van, és köszönet illeti az edzőmet, édesapámat és a menedzseremet is. Tavaly Bázelben vívtam életem első ATP-negyeddöntőjét, úgyhogy Svájc igazán különleges hely nekem. Az elmúlt két év nagyon nehéz volt, de remélem, sok sikeres szezon áll még előttem

– mondta a hétfőtől a top 50-ben, egészen pontosan a 45. helyen álló Fucsovics Márton.