Micheliszék pont nélkül zártak Hollandiában

A túraautó-világkupa (WTCR) hollandiai fordulójának második versenyén a Hyundai versenyzői pont nélkül maradtak. Hétfőn két futamot rendeztek, a délben kezdődő versenyen a tíz rajthelyes büntetése miatt az utolsó sorból rajtoló Michelisz Norbert inkább biztosra ment az utóbbi idők balszerencséi miatt, végül a 23. helyen ért célba.

Megint Micheliszt büntették egy ütközés után
Németország után Hollandiában is peches volt a magyar pilóta.

A délutáni futam szintén eseménytelenül telt a magyar pilóta számára, olyannyira, hogy az utolsó kör elején inkább behajtott a bokszba. A versenyt a pole pozícióból induló Jean-Karl Vernay nyerte meg Robert Huff és Frédéric Vervisch előtt. Nagy Norbert a Zengő Motorsporttól a 17. helyen ért célba, akárcsak a hétfői korábbi futamon.

A Hyundai az FIA teljesítménycsökkentő beavatkozásai miatt egy nagyon nehéz hétvégén van túl, és pont nélkül kénytelen távozni Hollandiából.

A WTCR versenynaptárában szünet következik, legközelebb június 23-án kerül sor versenyre, Portugáliában.

Fotó: Thomas Fenetre / DPPI