A Boston leckét adott a Clevelandnek

A Cavaliersnek esélye sem volt a Bodston Celtics ellen. A keleti főcsoport-döntő első meccsén volt olyan pillanat, amikor már 29 ponttal is vezetett a 23 pontos Jaylen Brown vezetésével a hazai csapat.

A bostoniak parádés első negyedet követően (36-18) a nagyszünetre nagyon komoly előnyre tettek szert (61-35). A harmadik játékrészben a clevelandiek 12 pontot ledolgoztak ugyan a hátrányukból, de a záró felvonás ismét a Bostoné volt. A házigazdáknál három kezdőjátékos is legalább 20 pontot szerzett, miközben a vendégek kulcsembere, LeBron James mindössze 15-ig jutott.

A Boston nyolcadszor játszott az idei rájátszásban hazai pályán, s ezeket a mérkőzéseket mind megnyerte. A szezonban negyedszer találkozott a két csapat, a Celtics harmadszor volt házigazda, és kétszer nyert otthon. A Cleveland ugyancsak kétszer győzött, egyszer idegenben, egyszer pedig saját közönsége előtt.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő felvonását kedden, szintén Bostonban rendezik.