BOSTON, MA - MAY 13: Tristan Thompson #13 of the Cleveland Cavaliers is defended by Aron Baynes #46 and Jayson Tatum #0 of the Boston Celtics during the second quarter in Game One of the Eastern Conference Finals of the 2018 NBA Playoffs at TD Garden on May 13, 2018 in Boston, Massachusetts.   Maddie Meyer/Getty Images/AFP

A Boston leckét adott a Clevelandnek

2018. 05. 14. 11:06

A Cavaliersnek esélye sem volt a Bodston Celtics ellen. A keleti főcsoport-döntő első meccsén volt olyan pillanat, amikor már 29 ponttal is vezetett a 23 pontos Jaylen Brown vezetésével a hazai csapat.

A bostoniak parádés első negyedet követően (36-18) a nagyszünetre nagyon komoly előnyre tettek szert (61-35). A harmadik játékrészben a clevelandiek 12 pontot ledolgoztak ugyan a hátrányukból, de a záró felvonás ismét a Bostoné volt. A házigazdáknál három kezdőjátékos is legalább 20 pontot szerzett, miközben a vendégek kulcsembere, LeBron James mindössze 15-ig jutott.

A Boston nyolcadszor játszott az idei rájátszásban hazai pályán, s ezeket a mérkőzéseket mind megnyerte. A szezonban negyedszer találkozott a két csapat, a Celtics harmadszor volt házigazda, és kétszer nyert otthon. A Cleveland ugyancsak kétszer győzött, egyszer idegenben, egyszer pedig saját közönsége előtt.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő felvonását kedden, szintén Bostonban rendezik.