RIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 20:  Bence Demeter of Hungary during the Fencing round of Modern Pentathlon on Day 15 of the Rio 2016 Olympic Games at Deodoro Stadium on August 20, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.  (Photo by Sam Greenwood/Getty Images)

Öttusa-vk: Demeter Bence bronzérmes Kecskeméten

2018. 05. 06. 21:05

Demeter Bence bronzérmet nyert a kecskeméti öttusa világkupa-versenyen. A vasárnapi férfi döntőben volt még négy hazai versenyző: Regős Gergely 11., Demeter Gergely 20., Horváth Norbert 32., Szép Balázs pedig 36. lett.

Demeter – aki a vk-sorozat előző, Los Angeles-i versenyén másodikként végzett – a 200 méteres úszásban a huszadik időt érte el, majd vívásban 20 győzelemmel és 15 vereséggel holtversenyben kilencedik lett, a lovaspályán pedig hibátlanul ment végig, így a lövészetekkel megszakított futás előtt az ötödik helyen állt, hét másodpercre a dobogótól.

A kombinált számban a második lövészettől egy bolyban haladt, miközben az élen nagy előnnyel futott a későbbi győztes dél-koreai Dzsun Vung Tae. Hasonló volt a helyzet egy körrel később is, majd a negyedik lövősorozatnál megelőzte Demetert a tizenhatodikként rajtolt francia Jean-Baptiste Mourcia. A bronzéremért később vele csatázott és nagy hajrával, minimális különbséggel megelőzte őt. A kombinált számban a legjobb teljesítményt a francia nyújtotta, aki Demeterével azonos pontszámmal zárt a negyedik helyen.

A vívásom és az úszásom gyengébben sikerült, mint amit vártam magamtól, így két szám után nem hittem volna, hogy dobogóra állhatok a végén. A jó eredményhez nagyon kellett a hibátlan lovaglás és a nagy hajrá is, amire egyébként már korábban is képes voltam többször. Összességében elégedett vagyok.

– értékelt az MTI-nek Demeter Bence.

A tavaly világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Kasza Róbert nem tudta befejezni a pénteki selejtezőt, mert hasmenéssel versenyzett és a kombinált szám rajtja előtt már hányingere is volt. Hiányzott a döntős mezőnyből a válogatott másik alapembere, az olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Marosi Ádám is, aki csak egy hete kezdte újra az edzéseket azután, hogy a hazai bajnokságon két hete megsérült.

Végeredmény – Öttusa-vk, Kecskemét

1. Dzsung Vung Tae (dél-koreai) 1437 pont
2. Ilja Palazkov (fehérorosz) 1426
3. Demeter Bence 1423 (úszás: 2:07.16 perc/296 pont, vívás: 20 győzelem/15 vereség/220 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 11:33 perc/607)
…11. Regős Gergely 1396 (2:08.68/293, 17/18/204, 286, 11:27/613)
…20. Demeter Gergely 1377 (2:08.78/293, 20/15/220, 286, 12:02/578)
…32. Horváth Norbert 1328 (2:02.82/305, 11/24/167, 293, 12:17/563)
…36. Szép Balázs 1301 (2:05.98/299, 9/26/155, 247, 11:40/600)