Döntetlent játszott a Fradi, így bennmaradt az NB I-ben

A férfi kézilabda NB I-ben újonc Ferencváros úgy indult Gyöngyösre, hogy pontot kell szereznie, hogy biztosan bennmaradon, miközben a vetélytárs, a Vác megverte a már kieső Orosházát.

A Fradi honlapjának beszámolója szerint az első 13 percben mindössze három gólt (7-3 is volt az állás) kapott a fővárosi csapat. A félidőig feltámadt a Gyönygyös, Konkoly Csaba csapata megfordította a meccset, és 13-12-es előnnyel zárták a játékrészt.

A második félidő közepére 21-16-ra húzott el a hazai csapat, ám az FTC hat hetest is kapott a következő néhány percben, így sikerült feljönniük 23-22-re, öt perccel a vége előtt 25-25-re álltak a felek.

Az utolsó percben, 26-26-nál a Gyöngyös támadott, ám újabb gólt nem sikerült dobniuk, így ez maradt a végeredmény. Ezzel a Gyöngyös és az FTC bennmaradt az NB I-ben, a Vác pedig követi az Orosházát a másodosztályba.