during the Men's single Round of 64 match between Marton Fucsovics and Daniil Medvedev on Day One of ATP Masters Series: Monte Carlo Rolex Master at Monte-Carlo Sporting Club on April 15, 2018 in Monte-Carlo, Monaco.

Fucsovics legyőzte a budapesti bajnokot, negyeddöntőzik Münchenben

2018. 05. 03. 13:24

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe a müncheni salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 61. helyezett magyar játékos, aki a nyitókörben az argentin Guido Pellát búcsúztatta, a 16 között Marco Cecchinatóval találkozott. Az olasz teniszező vasárnap nem kis meglepetésre megnyerte a budapesti ATP-tornát, amelynek főtáblájára csak szerencsés vesztesként jutott fel a selejtezőből, és sikerével 33 helyet javítva az 59. lett a rangsorban.

A 26 éves magyar alaposan megküzdött az első szettben ellenfelével, aki 3:0-ra elhúzott, ám ezt követően kétszer is elvesztette az adogatását. Fucsovics 5:4-nél nem tudta kiszerválni a játszmát, ám a rövidítésben második szettlabdáját már értékesítette.

A folytatás jóval simábban alakult, a magyar Davis Kupa-válogatott vezére 3:0 után csak egy gémet engedélyezett riválisának, és 1 óra 28 perc elteltével győzött. A pénteki negyeddöntőben a harmadik helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman (16.) vagy a német Maximilian Marterer (73.) vár rá.

A magyar játékos 15 óra körül párosban a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettőssel találkozik.