LONDON, ENGLAND - AUGUST 07:  Tamas Lorincz of Hungary sits on the mat after losing to Hyeonwoo Kim of Korea compete in the Men's Greco-Roman 66 kg Wrestling on Day 11 of the London 2012 Olympic Games at ExCeL on August 7, 2012 in London, England.  (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Birkózás: Lőrincz Tamás bronzérmes az Európa-bajnokságon

2018. 05. 01. 18:54

Lőrincz Tamás bronzérmet nyert kedden a kötöttfogásúak 77 kilogrammos súlycsoportjában az oroszországi birkózó Európa-bajnokságon, Kaszpijszkban.

A Budapesti Honvéd versenyzője a helyosztón a svéd Alex Michel Bjurberg Kessidisszel csapott össze, és kemény mérkőzésen, szép akciókkal 7-2-re győzött.

A háromszoros Európa-bajnok, olimpiai, világbajnoki második Lőrincz a magyar csapat első dobogós helyezését szerezte meg a dagesztáni fővárostól, Mahacskalától mintegy 15 kilométerre zajló kontinensviadalon.

A 31 éves birkózó a riói olimpia után hagyta el eredeti súlycsoportját, a 66 kilogrammot, és lépett feljebb két kategóriát. Azóta eddig minden világversenyén dobogóra állhatott. Tavaly az Eb-n és a vb-n is harmadik helyen végzett 75 kg-ban, utóbbin viszont végül második lett az orosz ezüstérmes doppingvétsége miatt.