Hoki-vb: Olaszország is kevés volt a szenzációs britek ellen

2018. 04. 27. 21:49

A brit válogatott 4-3-ra legyőzte Olaszországot a budapesti divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság negyedik fordulójának pénteki játéknapján, ezzel biztossá tette bennmaradását és jelentős lépést tett a feljutás felé.

Mindkét csapat hat ponttal várta az összecsapást, melyen a harmadik vonalból feljutott britek első lövésükkel szereztek vezetést. Az olaszoknak 22 másodperc kellett az egyenlítéshez – nekik ez volt a második kísérletük. Újabb 44 másodperc elteltével a britek második kapura lövése is gólt eredményezett.

Az olaszoknak harmadik lövésükkel sikerült újra döntetlenre módosítani az állást. Mindkét együttes jól sáfárkodott a lehetőségeivel, az első húsz percben 5-4 volt a kapura lövések aránya a briteknek.

A második harmad elején Ben O’Connor félpályáról eleresztett lökete talált utat az olasz kapuba: az ötven százalékos hatékonysággal védő Andreas Bernardot lecserélte az olasz kapitány, és Marco de Filippo Roia váltotta őt. A harmad további részében mindkét együttes stabilabban védekezett, és bár a játékrészben magukra találtak az olaszok nem esett több gól.

A záró felvonásban aztán újra sikerült nekik az egyenlítés, ám a briteknek erre is volt válaszuk, 11 perccel a dudaszó előtt ismét átvették a vezetést, rendületlenül szurkoló mintegy nyolcszáz fős táboruk hangos ünneplése közepette. Az utolsó hat percben egy emberhátrányt is kivédekezett Nagy-Britannia, és bár az olaszok egymás után vezették a támadásaikat, negyedszer nem tudtak egyenlíteni.

Az olaszok a szlovénokkal, míg a britek a magyarokkal játszanak a szombati zárónapon. A vb első két helyezettje feljut a 16 csapatos elitbe, az utolsó pedig 2019-ben a divízió I/B-ben szerepel majd.

Eredmények: jégkorong, Divízói 1-es világbajnokság, 4. forduló:

Olaszország–Nagy-Britannia 3–4 (2–2, 0–1, 1–1)
Gól: Alex Lambacher (8.), Larkin (14.), Scandella (46.) ill. Perlini (8., 49.), Dowd (9.), O’Connor (23.)