Fotó: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás

A szerencsés vesztes kellemetlen meglepetést okozott Fucsovicsnak

2018. 04. 24. 17:19

Fucsovics Márton meglepetésre kiesett az első fordulóban a budapesti 501 ezer euró (156 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán karriercsúccsal 59. magyar játékos a selejtezőből érkező német Yannick Madennel találkozott. Az ATP-rangsor 134. helyezettje a hétvégén kikapott ugyan a kvalifikáció második körében,

ám szerencsés vesztesként mégis főtáblára jutott, mivel a szerb Laslo Djere (Györe László) vállsérülés miatt visszalépett a versenytől.

Fucsovics eddig egyszer találkozott német riválisával, 2016-ban a szlovéniai Portorozban három szettben legyőzte őt. A hétfői eső után – amely a Fucsovics, Balázs Attila páros mérkőzését is elmosta – kedden már verőfényes napsütés és 25 fok várta a Kopaszi-gátra kilátogatókat. A hatodik helyen kiemelt hazai teniszező rosszul kezdte a meccset, az ötszáz néző bosszúságára Maden negyedóra alatt 3:0-ra elhúzott, majd 3:1-nél jött a szett meghatározó gémje.

A 26 éves Fucsovics 14 percnyi tusakodás és maratoni labdamenetek után, ötödik bréklabdáját kihasználva szépített,

majd innentől már csak egy játékot engedélyezett egyre többet rontó riválisának (6:4).

A világcsoportban szereplő magyar Davis Kupa-válogatott vezére a folytatásban 1:1 után elvette ellenfele adogatását (3:1), aki stabilabb játékkal 3:3-nál utolérte őt. Fucsovics elpuskázott három bréklabdát, majd váratlanul elbukta a szerváját, Maden pedig sorozatban öt gémet besöpörve kiegyenlített (3:6).

A döntő szettben tovább mélyült a hullámvölgy a nyíregyházi játékos számára, a labdameneteket irányító német 1:1-nél brékelt, majd 3:1-re meglépett. Maden újabb brékjével a magyar már a kiesés szélére sodródott, és bár egyszer még hozta az adogatását, a meccset már nem tudta megfordítani. Az ellenfél a hatodik mérkőzéslabdáját értékesítette, a találkozó 2 óra 21 percig tartott.

“Igazából nem csinált semmit, de azt a semmit nagyon jól csinálta. Talán gyorsabb salakon nagyobb esélyem lett volna. Amikor az elején 0:3-ról visszajöttem, akkor sem éreztem magamban az átütőerőt, a tüzet. Őszintén szólva nagyon zavar, hogy ezen a borításon ötödszörre vagy hatodszorra sem tudom megcsinálni a pontot, ez nem az én stílusom”

– nyilatkozta Fucsovics.

Sajnos Fucsovics párostársa, Balázs Attila is kiesett az első fordulóban. A szabadkártyás magyar – aki 163. a világranglistán – a selejtezőből érkezett Matteo Berrettinivel (104.) csapott össze, aki a kvalifikációban Nagy Pétert búcsúztatta. A két játékoson nem látszott a csaknem 60 helynyi különbség, türelmes és időnként szemet gyönyörködtető salakteniszt mutattak be. A 193 centis olasz 4:4-nél elvette a 29 éves Balázs adogatását, és 38 perc elteltével szettelőnybe került.

A Davis Kupa-válogatott magyar a folytatásban 3:2-nél brékelt, majd előnyét magabiztosan megőrizve 6:3-mal kiegyenlített. A döntő játszma elején Balázs elbukta a szerváját, majd dühében földhöz vágta az ütőjét, de összeszedte magát, és az ellenfelet őrületbe kergető nyesésekkel felzárkózott 3:3-ra. A magyar teniszező okos játékkal és mesteri ejtésekkel kiharcolta a rövidítést, melyben Berrettini rontott kevesebbet, így ő jutott a nyolcaddöntőbe. A találkozó 2 óra 19 percig tartott.

Balázs a mérkőzés utáni nyilatkozatában elsőként azt említette, örül annak, hogy ennyire közel van a világ élmezőnyéhez.

“Az elmúlt időszakban játszott kisebb tornáim után kellett másfél szett, mire felvettem az ATP-ritmust. Nem volt nagy a különbség kettőnk között, úgyhogy fáj ez a vereség, de mindent kiadtam magamból”.