Ebből a mélységből csak történelmi győzelemmel lehetett visszajönni

A címvédő Pittsburgh Penguins a rájátszás kezdetén 7-0-ra győzte le a Philadelphia Flyerst hazai pályán, amiből sokan arra következtettek, hogy Sidney Crosbyék majd átsétálnak ellenfelükön. Söprés már biztosan nem lesz, magyar idő szerint szombaton hajnalban ugyanis kiegyenlített a Philly, ráadásul nem is akármilyen teljesítménnyel.

A Flyers 5-1-re tudott nyerni idegenben, az ESPN statisztikája szerint ez az arányú győzelem rekordbeállítás a rájátszásban egy hétgólos vereség után.

Az összefoglaló:

A Winnipeg Jets meg tudta őrizni a pályaelőnyét, a második mérkőzésen is sikerült legyőzni a Minnesota Wildot, így ebben a párharcban 2-0 az állás.

A leghosszabb mérkőzést a Vegas Golden Knights és a Los Angeles Kings vívta egymással, ahol 1-1-es rendes játékidőt követően jött a hosszabbítás. A győztes gól a ráadás második harmadában esett, Erik Haula volt a nyerőember, aki egy elég pimasz csel után döntötte el a mérkőzést.