Egy magyar csapat már szinte biztosan a nyolc között van a BL-ben

2018. 04. 01. 13:54

Az Eger nyolc góllal nyert a spanyol Sabadell vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének vasárnapi játéknapján, így nagyon közel került a nyolcas döntőhöz.

A sorozat honlapjának tudósítása alapján az egriek az első perctől kézben tartották a mérkőzést, végül Strahinja Rasovic és Hosnyánszky Norbert gólerős játékának köszönhetően magabiztos győzelmet arattak. A házigazdák a harmadik negyed elején felzárkóztak ugyan egygólos hátrányra (7-8), de a hátralévő időben már csak a vendégcsapat játékosai voltak eredményesek.

A címvédő Szolnok szombaton kikapott, ugyan ebben a csoportban a harmadik helyen áll, négy ponttal vannak elmaradva a második Eger mögött. A harmadik magyar együttes, az OSC is elhasalt szombaton, nekik mér nincs esélyük továbbjutni.

Az Egernek április 18-án, a Herceg Novi elleni következő hazai meccsen egy pontszerzés is elég a továbbjutáshoz.

Eredmény – vízilabda Bajnokok Ligája, 11. forduló, B csoport

Sabadell (spanyol) – ZF-Eger 7-15 (2-3, 3-4, 2-5, 0-3)

a magyar csapat gólszerzői: Rasovic 5, Hosnyánszky 4, Angyal, Bedő, Hárai, Kovács G., Lőrincz, Vlahopulosz 1-1 Az állás: 1. Pro Recco 30 pont, 2. ZF-Eger 25, 3. Spandau 04 (német) 21, 4. Szolnok 21, 5. Jadran Herceg Novi (montenegrói) 16, 6. Steaua Bucuresti (román) 12, 7. Sabadell (spanyol) 6, 8. AZC Alphen (holland) 0

Fotó: MTI/Komka Péter