Sport

Milák Kristóf majd egy másodpercet vert Cseh Lászlóra 100 m pillangón

24.hu
24.hu

2018. 03. 31. 21:20

Korábban a témában:

A korábban 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf újabb két aranyérmet szerzett a Debrecenben zajló országos bajnokság szombati zárónapján.

A 18 éves versenyző 100 méter pillangón 51.5 másodperces idővel nyert, ami közel egy másodperccel rosszabb annál az eredménynél, amivel a tavalyi budapesti világbajnokságon ezüstérmet nyert (50.62). Milák 50 méter háton nyerte másik szombati aranyérmét.

A nőknél Késely Ajna duplázott, aki a korábban 400 méteres gyorsúszásban szerzett első helye mellé az úszásnem 200 és 1500 méteres távján lett országos bajnok.

Eredmények, úszó ob:

férfiak, 200 m gyors:
1. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 1:47.16 perc
2. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 1:47.97
3. Németh Nándor (Egri ÚK) 1:48.42

50 m mell:
1. Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhely) 27.05 másodperc
2. Financsek Gábor (Mohácsi TE) 28.29
3. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 28.38

50 m hát:
1. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 25.23 mp
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 25.25
3. Kovács Benedek (Érdi ÚS) 25.68

100 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 51.50 mp
2. Cseh László (Egri ÚK) 52.46
3. Kenderesi Tamás (Pécs) 53.28

4×100 m vegyesváltó:
1. Egri ÚK (Grátz Benjámin, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:39.18 p
2. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Pulai Bence, Berecz Balázs) 3:41.05
3. Érdi ÚS (Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf, Jánosi Kristóf) 3:41.84

nők, 200 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 1:59.62 p
2. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 2:00.42
3. Fábián Fanni (Szegedi ÚE) 2:01.51

1500 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:33.97 p
2. Marlene Kahler (osztrák) 16:42.92
3. Vas Luca (Szegedi ÚE) 16:48.34
4. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 16:52.42

50 m mell:
1. Sztankovics Anna (Miskolc) 31.65 mp
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 32.19
3. Elena Guttmann (osztrák) 32.20
4. Szurkovcsák Ivett (Nyíregyházi SC) 32.30

50 m hát:
1. Burián Katalin (Egri ÚK) 29.05 mp
2. Dobos Dorottya (Győri Úszó SE) 29.25
3. Ilyés Laura Vanda (Százhalombattai VUK SE) 29.50

100 m pillangó:
1. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 59.57 másodperc
2. Joó Sára (Érdi ÚS) 1:00.38
3. Hatházi Dóra (Nyíregyházi SC) 1:00.50

4×100 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Ollé Mónika, Márka Adrienn) 4:09.64
2. Egri ÚK (Burián Katalin, Békési Eszter, Muzsnay Zsófia, Beliczai Bóra) 4:11.52
3. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Horváth Lili, Galamb Szimonetta, György Réka) 4:13.91

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.