Babos Tímea revánsot vett német ellenfelén Miamiban

Babos Tímea Indian Wells után Miamiba, a 8 648 508 dollár összdíjazású kemény pályás tornára tette át a székhelyét és a női egyes első fordulójában revánsot vett Mona Barthellel szemben. A német lány még Budapesten tört borsot Tímea orra alá. Egy hónapja, a februári WTA-verseny nagy csatát hozott, a nyolcaddöntőben  6:4, 4:6, 6:3-ra bizonyult jobbnak ellenfele, azonban Miamiban a magyar éljátékos visszavágott: egy óra 35 perc alatt 7:6 (7-5), 6:3-ra legyőzte ellenfelét.

Nagyon örülök, hogy sikerült legyőznöm Barthelt a budapesti mérkőzés után! Nagy meccs volt, az első szettben rengeteg bréklabdája és három játszmalabdája volt. De végig küzdöttem, nyugodt maradtam. Ez rendkívül fontos volt a mostani körülményeket tekintve is. Nagyon elhúzódtak a mérkőzések, hiszen azt gondoltam, hogy helyi idő szerint délután 2-kor kezdődik majd a meccsem, ehhez képest este 7-kor kerültem pályára. Nagyon-nagy szél is volt, nem volt könnyű játszani. Ráadásul kellemetlen ellenfelem volt, akitől ráadásul legutóbb kikaptam. Boldog vagyok, hogy sikerült nyerni! Most jegelek, levezetek. Tényleg örülök a mai meccsnek és a jó kezdésnek Miamiban

– nyilatkozta sikerével a legjobb 64-közé jutó Babos honlapján.

Íme egy kis ízelítő, milyen agresszíven és pontosan játszott Babos:

Timi következő ellenfele a 6. helyen kiemelt, tavaly Roland Garros-győztes Jelena Osztapenko lesz. Az 1996. június 8.-án született lett játékos 5. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobb helyezése. Esetleges legyőzésével igazi nagyvadat ejtene el Babos Tímea.