Babosék már a legjobb nyolc között Indian Wellsben

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó bejutott a negyeddöntőbe az Indian Wells-i keménypályás tenisztornán. Az Australian Open-győztes páros Katerina Bondarenko és Alekszandra Krunics ellen lépett pályára magyar idő szerint szombaton késő este, az első szettet pedig elég simán nyerték 6-1-re.

A második játszma is úgy indult, hogy ebből kiütés lesz, Babosék már 4-0-ra vezettek. Utána aztán volt egy üresjárat, Bondarenkóék pedig kiegyenlítettek. 5-4-nél így is két meccslabdája volt a magyar-francia párosnak, de nem tudták adogatóként lezárni a mérkőzést. Rögtön visszabrékeltek, aztán a következő játékban lezárták a meccset, ami 79 percen át tartott.

Azt gondolom, nagyon jól játszottunk 6-1, 4-0-ig. Utána picit megakadtunk…Szerintem jól játszunk együtt, jól érezzük egymás játékát. Ez a legfontosabb

mondta Babos Tímea a hivatalos honlapjának.

Eredmény – Indian Wells, női páros, nyolcaddöntő

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar-francia, 4.) – Katerina Bondarenko, Alekszandra Krunics (ukrán-szerb) 6-1, 7-5

Nyitókép: MTI/EPA/Lukas Coch